Show Info

Цікава наука
Україна, Рівне

Uncategorized, Відео

Арктика і Антарктика [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 15.09.2019

На нашій планеті є два полярні регіони: Арктика, назва якої походить від грецького слова, що означає “ведмедиця”, або “північний”, і Антарктика, від слів «протилежна півночі». Арктика розташована в північній півкулі Землі, і вона фактично є океаном, повністю оточеним сушею. А з іншого боку планети розташована Антарктика – це континент, який з усіх боків оточений водою. […]

Uncategorized, Відео

З чого складається домашній пил [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 15.09.2019

Звичайний домашній пил у нас під ліжком або на книжкових полицях відрізняється від пилу в іншому будинку, аналогічно як відбитки пальців у різних людей. То з чого складається домашній пил? ❕Підтримайте “Цікаву науку” на https://www.patreon.com/CikavaNauka ✅Текст читав Volodymyr O`kropp. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.

Uncategorized, Відео

Коротка історія сиру [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 15.09.2019

Можна сказати, що винайдення 99% наших страв – це «я з’їм її, і подивимося, чи вб’є вона мене». А решта 1% страв – це «навіть якщо вона смертельна, ми все одно знайдемо спосіб зробити цю страву їстівною». Задовго до античності та середньовіччя, задовго до гончарства і винайдення письма, задовго до металевих знарядь праці та зброї […]

Uncategorized, Відео

Як створюються об’ємні оптичні ілюзії [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 15.09.2019

Яким чином художники створюють ці неймовірні об’ємні оптичні ілюзії на тротуарах і стінах і чому вони настільки реалістичні, якщо стояти в правильному місці? Відповідь на ці запитання можна знайти у цьому відео. ❕Підтримайте “Цікаву науку” на https://www.patreon.com/CikavaNauka ✅Текст читав Volodymyr O`kropp. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.

Uncategorized, Відео

Чи існуватиме коли-небудь хмарочос висотою в одну милю [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 15.09.2019

Чому досі не побудований хмарочос висотою більше 1 кілометра? Аби відповісти на це запитання, нам потрібно з’ясувати деякі відомості з фізики вже існуючих найвищих хмарочосів. ✅Текст читав Volodymyr O`kropp. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук. ❕Підтримайте “Цікаву науку” на https://www.patreon.com/CikavaNauka

Uncategorized, Відео

Про популяризацію, Майкла Щура та напівбогів | Клятий подкаст [аудіо]

By Шевчук Віталій · 27.08.2019

“Клятий раціоналіст” (Артем Албул) бере в мене (Віталій Шевчук) інтерв’ю. Ми трохи побалакали про популяризацію науки, про функціонування “Цікавої науки”, про майбутнє і ще про багато чого іншого. [аудіо] Підтримати нас: https://www.patreon.com/rationalisthttps://www.patreon.com/CikavaNauka або 5168 7555 3164 4603, Албул Артем (Клятий раціоналіст). 4149 4996 5006 7992, Шевчук Віталій (Цікава наука).

Uncategorized, Відео

Всередині мурашиної колонії [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 27.08.2019

Мурахи володіють однією з найскладніших соціальних організацій в царстві тварин. Вони живуть в організованих колоніях, мають кастовий поділ особин, яким відповідають різні “спеціальності”. Усі особини у колонії є безплідними самицями, винятком є лише матка. Самці з’являються тільки у періоди вильоту молодих маток та їх розселення. ✅Текст читав Volodymyr O`kropp. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.

Uncategorized, Відео

Для чого в лікарнях прискорювачі частинок (як працює томографія) [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 27.08.2019

У відео розповідається як працює один з видів томографії (позитрон-емісійна томографія), і про те, яким чином цей метод діагностики дозволяє виявляти пухлини з мінімальним негативним впливом на здоров’я пацієнтів. А прискорювачі частинок (циклотрони) потрібні для отримання потрібних радіоактивних ізотопів. ✅Текст читав Максим Саранчук. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.

Uncategorized, Відео

Світова історія і коти [TED-Ed]

By Шевчук Віталій · 27.08.2019

У давні часи дикі коти були спритними, жорстокими і небезпечними мисливцями. І, на відміну від собак, яких століттями розводили методами селекції, сучасні коти генетично дуже схожі на своїх давніх предків. Ева-Марія Гейгл простежує процес одомашнення сучасного кота. Ще відео про котів: ✅Текст читав Максим Саранчук. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.

Uncategorized, Відео

Чому охолоджуються газові балончики [MinutePhysics]

By Шевчук Віталій · 27.08.2019

Балончики зі стисненою речовиною (газ і рідина) всередині є у кожного. Усім знайоме відчуття холоду, коли ми лиш струшуємо вміст балона, або ж коли розпилюємо його вміст. Чому ж балон охолоджується? Спробуємо розібратися. ✅Текст читав Volodymyr O`kropp. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.